конспект урока Тандем
Бөлім: | 5.3. Үйсіндер мен қаңлылар. Unit 9. Reading (we read with interest) | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | Калиева А, Abzhapbarova G | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | 06.02.25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 «Ә» | Қатысушылар саны: 20 | Қатыспағандар саны:2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Үйсіндер туралы жазба деректер. Зерттеу сұрағы: Қытай авторлары үйсіндердің өмірін қалай сипаттады? Language Focus: Past Simple. Question and negative form | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 5.3.1.2 ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру; 5. 3. 3. 1 express an opinion in a sentence within the framework of a number of general and educational topics; 5.5.3.1 write with support factual descriptions at text level which describe people, places and objects | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Ежелгі Қазақстан аумағын мекендеген үйсін мемлекеттік бірлестігінің құрылуы мен Үйсін мемлекетіндегі әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру. - Learn and practice using questions in the past simple. - Use negative forms in the past simple. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Жасампаздық және жаңашылдық Жасампаздық пен жаңашылдық – рухтың жаршысы "Creativity and Innovation" Use of various cognitive tools, knowledge about the world be able to collect (linguistic, reading culture, information, service in the digital environment) | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ-тың кезеңі/ уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы /5 мин/ | Ұйымдастыру: Greeting. (Whole class, Individually) Топқа бөлу: Dividing into 3 groups I want to divide into 3 groups, look at the screen. Teacher divides Ss into 3 groups by Kazmath platform Ой қозғау Warm up: February is the month of Creation and Innovation. Quote of the week: Creation is an examples for all us Checking-up the home task | Оқушылар топқа бөлінеді Ss move to places Check up the home task with «Wordwall» | Мадақтау Descriptor: - write the answers Total: 1 point | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы /35 мин/ | «Мозайка» әдісі арқылы өткен білімді еске түсіріп, жаңа сабақтың тақырыбын ашу «Үйсіндер» туралы видеоролик көрсетіледі Тапсырма: Видеороликті топ болып талқылау. (2 минут) Мәтінмен жұмыс Үйсіндер
I топ: Сәйкестендіру кестесі Үйсін қоғамындағы әлеуметтік топтарға сипаттама беріңіз.
ІІ топ: «Ақиқат пен жалған» әдісі арқылы оқушыларға кесте таратылады
ІІІ топ: Картамен жұмыс. Көрші елдермен байланысын талдаңыз.
Сергіту сәті. Қазақша оюлармен сергіту сәті
Setting the aim of the lesson.
Task. I (group work) Ex: 1 P:109 Explain the task. Give students a few minutes to work in a group completing the rules. Than complete the sentences using affirmative, negative or question forms in Past simple I group. Make up affirmative sentences using Past simple II group. Make up negative sentences using Past simple III group. Make up question sentences using Past simple Students check their answers. Check answers as a class. Task II. Individual work Ex: 2 P:109 Explain the task. When students have completed the sentences, tell them to practice saying the sentences together. Monitor the students as they speak, making a note of any errors you would like to address later. | Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Оқушылар топпен жұмыс жасап, сыныпқа таныстырады
Картамен жұмыс жасайды. Көрші елдермен байланысын талдайды.
Қазақша оюларға сай қимылдар жасайды Students look at the board and complete the rules.
ANSWERS: did, didn’t
ANSWERS: 1 Did 2 you, didn’t, 3 Did, he 4 Did she, didn’t 5 Did, I did 6 What, did, got 7 Where, did, went | Бағалау парағы арқылы өздерін бағалайды Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді, 2б Дескриптор: 1.Үйсін қоғамындағы күнбидің рөлін түсіндіреді 2.Үйсін қоғамындағы бектар, ру басылары, ауқатты адамдардың рөлін сипаттайды 3.Үйсін қоғамындағықарапайым бұқараның рөлін сипаттайды 3 б Дескриптор: 2.Үйсін мемлекетінің қай ғасырда құрылғандығын біледі 1.Үйсіндер туралы жазба деректерді біледі. 3.Үйсіндердің ораналасқан жерін біледі. 3 б Дескриптор: 1. Үйсіндердің мемлекеттік шекарасын анықтайды 2. Үйсіндердің көрші елдермен байланысын талдайды. 3. Үйсіндердің астанасын көрсетеді. 3 б
Descriptor: -complete the rules. -complete the sentences Total: 2 point
Descriptor: - complete the questions - practice the sentences Total: 2 point | https://www.youtube.com/watch?v=WOSlWwjeJmU Ақпараттық мәтін Үйсін қоғамындағы әлеуметтік топтар сәйкестендіру кестесі Таратпа материал дар Сәйкестендіру кестесі «Ақиқат пен жалған» кестесі Қазақстанның саяси картасы Presentation Student’s book Stickers | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы /5 мин/ | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Үйсіндердің жазба деректері туралы тірек сызба құрастырып келу Бағалау: «Киіз үй» Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі “YOURT” Feedback ‘Traffic light’ | Сабақтың тақырыбын қорытындылау Бағалау жүргізіледі Түсіндім Толық түсінбедім Мүлде түсінбедім | Learners counts their marks Green- I understood Yellow-I have some questions Red-I need a help | Ақпарат тық карточка |
Выходные данные (библиографическая ссылка):
Абжапбарова Г. А. Тандем // Международный каталог для учителей, преподавателей и студентов «Конспекты уроков» // URL: https://xn----dtbhtbbrhebfpirq0k.xn--p1ai/in-yaz/2-klass/file/127019-tandem (дата обращения: 02.04.2025)- Это что? What's this
- My family
- Изобретения и их последствия для окружающей среды
- Знакомство. Приветствие
- Профессии
- Sport
- My best friend