конспект урока Туған жер туралы жыр
Сынып 2 «Б»
Күні:27.11..2015ж Әдебиеттік оқу Кенішбаева Қ.Д.
Сабақтың тақырыбы:
Туған жер туралы жыр
Сабақтың мақсаты:
Мәтіндіоқып,талдауда автордың көңіл күйін ашуға,ел,жер, отан,ата мекен қадірін түсінуге ықпал ету.
Сабақтың міндеті:
· сұрақ арқылы өткен білімдерін еске түсіруге ықпал ету
· әр түрлі тапсырмалар арқылы білімдерін толықтыруға бағыт бағдар беру
· топта өз ойларын айтып ортақ пікірге келуге жағдай жасау
· Мәтінді рольмен оқуға машықтыру
Күтілетін нәтиже:
Мәтін мазмұнын сұрақтар мен тапсырмалар арқылы зерттей оқуға жағдай туғызу Негізгі идеяны ашуға жағдай туғызып,өз бетімен жұмыс жасау дағдысына, шығармашылық еркіндікке мүмкіндік беру Бір-бірін тыңдауға, сыйластыққа,өзіндік пікірлерін қорғауға,қиялдауға,армандауға үйрену
Дерек көзі:
Туған жер-тұғырың
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Психологиялық ахуал
Оқушылардың сабаққа назарын аудару үшін
Көңілді күн тамаша Айналама қарасам Өз елімде бұлтпен де Аспанмен де таласам
Оқушылардың көңілдері көтеріліп, сабаққа қызығушылықтары артады
Үй тапсырмасына шолу
Балалардың бақыты өлеңін жатқа айту
Өлеңді жатқа айту
Мәтін тақырыбымен жұмыс
Атауы І. Мәтіннің тақыры бынақара. Тақырыппен танысқанда алғаш ойыңа не келді? Не сезіндің? Мәтін не туралы деп ойлайсың?ІІ. Мәтінді оқу,талдау.
Өлең тақырыбына талдау жасайды
Мәтінді оқу
Топ бойынша мәтінді оқып,талдау
Оқушылар оқығаны нан түсінгенін айта ды
Талдау жұмысы
Ітоп- Император бағы қандай? ІІтоп-Тұтқын құс неліктен сайрамайды?-деген жауабын тауып оқу ІІІтоп-Император құсты босата ма? ІУтоп Император нені түсінді?
Оқушылардың оқу мәнері,сөз мағынасын интонациямен аша білуі,мәтін жолдарынан нағыз сүйіспеншілікпен мақтанышын суреттейтін жолдарын тауып оқу
Сергіту сәті
«Көңілді күн»
Оқушылар көңілденеді
Сөздік жұмыс
император,жұмақ,ғұлама,данагөй
Сөз мағынасын ашу
Қорыту:
І.Тақырыпты басқаша қалай атар едің?Неге? 2.Осы ертегіні қандай мақалмен түйіндеуге болады –деп ойлайсың ? 3.Ең соңғы азат жолды хормен оқып,қорыту
Әр топтан бір оқушы өз ойын білдіріп,түйіндейді
Рефлекция
Сабақтағы әсерлері
Мұғалімнің бағалауы,оқушылар бағасы
Жақсы
Орташа
Өте жақсы
Оқушылар өз ойларын жазып, Бәйте рекке іледі Оқушылардың бағалауы
Үйге
Оқу,мазмұндау,мақалдарды жаттау,Өз туған жерің туралы шығарма жазу,сурет салу,өлең шығару т.б
Күнделікпен жұмыс
Выходные данные (библиографическая ссылка):
Кенишбаева К. Д. Туған жер туралы жыр // Международный каталог для учителей, преподавателей и студентов «Конспекты уроков» // URL: https://xn----dtbhtbbrhebfpirq0k.xn--p1ai/nachalnaya-shkola/1-klass/file/18639-tu-an-zher-turaly-zhyr (дата обращения: 21.11.2024)- Знакомство с буквой и звуком Лл
- Подготовка руки к письму
- Есептер шығару
- 8 Марта
- Число и цифра 6
- Буква Ё, ё и звуки, которые она обозначает. Письмо строчной буквы ё
- Списывание, как один из видов орфографического упражнения (дидактический материал для уроков русского языка в 1-2 классах)