конспект урока Қаратпа сөз
Сабақтың мақсаты:
а/ Оқушыларға қаратпа сөз туралы топтастырылған ұғым қалыптастыруға мүмкіндік туғызу;
б/ Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау арқылы теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту;
б/Оқушыларды ұйымшылдыққа, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: көрнекілік, сұрақ-жауап, талдау, жинақтау, топтау.
Сабақтың көрнекіліктері: тірек сызбалар, мазмұнды суреттер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
118-жаттығуда берілген сөйлемдерді көшіріп жазу
ІІІ. Мақсат қою кезеңі:
Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
ІҮ. Жан-жақты білімдерін тексеру.
- Жай сөйлем дегеніміз не?
-Жалаң сөйлем деп қандай сөйлемді айтамыз?
-Түрлаулы, тұрлаусыз мүше дегеніміз не? Мысал келтір.
Ү. Жаңа сабақты меңгерту:
Оқушыларға «Ребус» шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу
Қаратпа сөз
1-жаттығу
Сөйлемдер кімдерге қаратылып айтылғанын айту: досыңа, ұстазға, әжеге, атаға. Сөйлегенде тыңдаушыны өзіне қарату үшін қандай сөздерді қолданасың?
ҮІ. Жаңа материалмен жұмыс:
а) оқулықпен жұмыс
2-жаттығуда берілген екі баған бойынша салыстыру, қойылған тыныс белгілерге назар аударту.Бірінші бағандағы сөйлемдерде үтір бар және адамның назарын аудару үшін қолданылатын сөздер бар.
ә) дәптермен жұмыс Күн ретін жазу. Көркем жазу
Білгішбектің айтқанын оқу, талдау, есте сақтау.
3-жаттығу Мәтінді көшіріп жазу, Қаратпа сөздерді табу, олардың қандай тыныс белгілермен ажыратылған?
Абай Құнанбаев кім болған?
Ережемен жұмыс оқу, таладу, есте сақтау.
Выходные данные (библиографическая ссылка):
Алиева Э. С. Қаратпа сөз // Международный каталог для учителей, преподавателей и студентов «Конспекты уроков» // URL: https://xn----dtbhtbbrhebfpirq0k.xn--p1ai/other/varia/file/9005-aratpa-s-z (дата обращения: 22.12.2024)- Самоанализ учебного занятия
- Масленица
- К ВОПРОСУ О ВОЗМОЖНОСТЯХ УЗИ В ДИАГНОСТИКЕ КОНКРЕМЕНТОВ В МОЧЕТОЧНИКАХ ПРИ ПОЧЕЧНОЙ КОЛИКЕ
- Моделирование адаптированной программы
- Подготовка участников конкурсных метапредметных испытаний
- Как помочь детям полюбить математику
- Знакомство с профессией медсестра